Služby

Co chce videoprodukce od Vás vědět, aby udělala video podle Vašich představ?

22.7.2021
Autor:
Václav Pařízek

Říkáte si, co může videoprodukce po Vás chtít, když chcete vytvořit video na zakázku? Představíme Vám několik důležitých bodů pro splnění Vaší představy.

Nabízíme zhotovení videa z hotových záběrů

Máte záběry, ale nevíte si rady s postprodukcí? Pošlete nám instrukce a záběry nebo se nám ozvěte a domluvíme schůzku, na které všechno vyjednáme, a velice rádi pro Vás uděláme video!

Hudba

Důležité pro nás je hudba, která se má objevit v pozadí videa. Při výběru hudby využijte takovou, která se k Vašim záběrům hodí. Pokud chcete klidné video, najděte klidnou muziku a podobně. Nezapomeňte na dodržování autorských práv, existuje spousta knihoven s muzikou, které jsou pro volné použití.

Délka

Řekněte nám, jak dlouhé video má být. Je to důležité pro naše editory, aby věděli, jak moc zkrátit nevhodné chvíle či naopak prodlužovat video dodatkovými prvky.

Text (titulky, nadpisy)

Máme vytvářet k videu titulky? Nebo dodat nadpisy? Napište nám všechno. Máme přeložit titulky do angličtiny?

Další prvky

Máte nějaké obrázky či požadavky, které by se ve videu měli objevit? Určitě neváhejte všechno dodat či napsat, co přesně potřebujete. Ulehčí to práci editorům a Vaše zakázka bude rychleji dokončena.

Cílová skupina

Pro koho video budeme stříhat? Chcete zaujmout puberťáky nebo spíše dospělé?

Myšlenka

Nejdůležitější je pro nás vědět, s jakou myšlenkou chcete video mít. Co nejvíce nám rozepište děj a myšlenku, se kterou budou editoři pracovat.

Nabízíme i kompletní vytvoření videa vč. záběrů

Máte myšlenku, že byste chtěli natočit video, ale bojíte se toho?Nemáte sebemenší tušení jak to udělat? Pomůžeme Vám, řekněte nám, co potřebujete, jak to má vypadat. Kromě již zmíněných údajů bychom ještě potřebovali znát další informace spojené přímo s natáčením Vašeho videa.

Interiér nebo exteriér?

Prostředí je jedním z nejdůležitějších kritérií. Od prostředí se odvíjí technika, světlo a zvukové prostředky.

Interiér

V případě interiéru je důležité se zaměřit na prostředí, má to být ateliérové video nebo v bytě? V ateliéru se většinou natáčejí reklamy či rozhovory, zatímco v bytě spíše dějová videa, jako sketche.

Exteriér

V exteriéru je potřeba si určit kde se má video odehrávat, v potaz se musí brát okolní ruch a tím pádem bude potřeba lepší audiotechnika. Určitě dalším faktorem je denní doba, ve které se má video odehrávat.

Kvalita

Důležité je pro nás vědět v jaké kvalitě video chcete. Nabízíme minimální rozlišení Full HD, ale pokud si přejete video v 2K či 4K, určitě to nezapomeňte zmínit ve formuláři.

Místo

Ohledně lokality Vašeho videa se nemusíte strachovat s audio možnostmi. Důležité je pro nás, zda chcete místo podle Vašich představ, nebo výběr necháte na nás. S různými místy se musí počítat s okolním ruchem, který bude zapotřebí redukovat.

Časové rozpětí

Kolik času bude podle Vás potřeba na vytvoření Vašeho ideálního videa? Bude 1 natáčecí den? Na jak dlouho nás budete potřebovat?

Délka videa

Jak dlouhé video má být? Jak má video vypadat? Časové rozpětí nám zašlete v rozmezí od, do, ať nejsme limitováni na vteřiny.

Herci (máte herce nebo máme zajistit?)

Není problém, abychom vyhlásili casting a herce Vám obsadili. Pokud zvolíte tuto možnost, budeme od Vás potřebovat úplný scénář a představu o tom, jak by herci měli vypadat. V případě, že herce máte, nemusíte nám zasílat hotový scénář.