Podcast-Autentická Výzva
EP06 Autentická Vzva

paulrockseek – O úspěšném a zdravém sázení

7.8.2023
Autor:
Misa

„Sázení určitě má nějaký dlouhodobý vliv na psychiku, na druhou stranu člověk, který se tomu chce věnovat na vysoké úrovni, by se to měl naučit ovládat.“

paulrockseek

Naším dnešním hostem Autentické výzvy je paulrockseek, známý jako dlouholetý tvůrce analýz a blogů u společnosti Tipsport, kterého jste mohli rovněž zaznamenat v několika uplynulých Tipcastech. Nyní dokonce moderuje nový a originální podcast o sportu a kurzovém sázení, který naleznete na YouTube kanále Svět zdravých a úspěšných hráčů nebo ho můžete sledovat na jeho Instragamovém profilu. Jak se k vydělávání na sázení dostal? Jak dlouho mu trvalo než si na tom vybudoval kariéru? Poráží sázkové kanceláře, nebo sázkové kanceláře jeho? Co potřebuji k tomu, abych byl v sázení dobrý? A jaké jsou kladné a záporné stránky sázení? Na zmíněné a bonusové otázky nám paulrockseek v podcastu odpověděl, neváhej si tedy náš videopodcast pustit na YouTube nebo na Spotify!

Článek je pouze shrnutím toho nejzajímavějšího z epizody podcastu. Pokud se chcete dozvědět více, neváhejte se podívat na Youtube video podcast.

Youtube

Spotify

Jak se paulrockseek dostal k samotnému sázení a kdy na něm začal vydělávat?

Pomalu jako každý začal paulrockseek sázet okolo dvanácti let, ale jednalo se o malé sázky za deset až dvacet korun. Později následovala pauza než si před deseti lety založil účet na Tipsportu, kde sázel primární zápasy (např. mistrovství světa ve fotbalu, Premier League…). Jednalo se především o hlavní „eventy“.

„Sázení je z mého pohledu obdoba finančního trhu.“

paulrockseek

Na otázku, jak si sázením začal vydělávat odpověděl: „Čím víc tráví člověk v té činnosti času, tím víc by se měl zdokonalovat, pokud chce něčeho dosáhnout.“ Jednoduše to paularockseeka bavilo, hledal možnosti jak se zdokonalovat ve čtení kurzů a hledání „value“ sázek. Následně díky svému vzestupu, počala jeho spolupráce s Tipsportem na bázi analýz pro jejich blog.

Kolik času to stálo vypravovat se v této kariéře?

„Řekl bych sedm let čistého času…“ paulrockseek se také svěřuje, že se jedná o běh na dlouhou trať, kde je třeba kurzy sledovat o víkendech, kdy se vypisují kvalifikace a obecně je nutností se na ten byznys adaptovat.

Poráží svou prací sázkové kanceláře?

Jednoduše ano, jejich kurzy poráží dlouhodobě o nějaké procento, ale pochopitelně ho za to nemají rádi. Dokonce dodává, že když je někdo v tomto byznyse úspěšný, setkává se s limitováním sázek ze strany kanceláří, a to v lepším případě. V horším případě se sázky zamítají rovnou, když si je vsadí.

Jaké jsou silné a slabé stránky sázkových kanceláří v ČR?

Velké plus je podle paularockseeka, že podporují sportovní kluby „Proto názvy jako Fortuna liga, Šance liga…“. Dokonce finančně přispívají i jednotlivým klubům. Jejich zájem je dostávat sport mezi lidi a snaží se k lidem dostat i sporty, které nově vznikají nebo o nich zatím mnoho lidí neslyšelo (např. dnes již více známé e-sporty).

Přiznává však, že slabou stránkou je, že sázkovky žijí z peněz lidí, ale je jen na naší volbě, zdali si vsadíme. Přibližně však 90 % lidí je v mínusu.

Co potřebuji proto, abych byl v sázení dobrý?

Jednoznačně je potřeba mít nadšení pro sport, lépe řečeno pro sport jako byznys, pro samotné sázení a určitě mít chuť zdolávat výzvy. Podle paularockseeka je také potřeba mít alespoň nějaké základní matematické nadání, aby byl člověk schopen porážet kurzy po výpočetní stránce. Rozhodně je skvělé mít celkový přehled ve sportech či se zaměřit na jeden hlavní a mít k němu boční sporty, které vás zajímají alespoň okrajově.

Proč se paulrockseek zaměřuje na zdravé sázení? Není sázení obecně „na palici“?

„Pokud chceš sázet za víc peněz, nějaký dlouhodobý vliv na psychiku to určitě má, na druhou stranu člověk, který se tomu chce věnovat na vysoké úrovni, by se to měl sám naučit ovládat. Tkví v tom síla každého sólo.“

Paul Rockseek

Paulerockseek dále radí, aby člověk běžně do tipů nevkládal emoce, žádné osobní přesahy nebo přesvědčení. Měl by správně vycházet ze statistik a dlouhodobých předpokladů. Pochopitelně i paulrockseek měl ze začátku sjezd dolů, ale jen lehký. Zjišťoval si víc informací a překlopil se do černých čísel.

Je tady něco, co by chtěl paulrockseek předat lidem, kteří by začínají kariéru sázkaře?

„No, nezačínejte, nedělejte kariéru sázkaře, nedělejte…“ paulrockseek totiž vzkazuje, že obecně situace a byznys se vyvíjí a tím, že sázkové kanceláře využívají statistiky a algoritmy, mají mnohem větší výhodu. „Je to dnes těžší a těžší, kurzy mají přesnější a přesnější (…). Kdyby ses mě zeptal ano, nebo ne pro sázení, řekl bych ne. Ono je to challenge, ale může to být challenge o to, že ztratíš střechu nad hlavou.“

A co ještě dodat?

Mrkněte na YouTube nebo si poslechněte celou epizodu na Spotify, kde se dozvíte tipy od paularockseeka na profi sázení a jak mezi ním a osobním životem udržet balanc anebo o tom, jak poráží sázkové kanceláře a jak se dostal přibližně mezi 2 % hráčů, kteří jsou plusoví.

https://www.youtube.com/watch?v=f7BDgXLDPhI

Epizoda podcastu s paulemrockseekem

https://www.youtube.com/shorts/7oTsgFGI10s

Upoutávka na podcast s paulemrockseekem